Matematik Özel Ders

Maltepe özel ders merkezimizde İlkokuldan Üniversiteye kadar tüm cebir (matematik) ve geometri derslerini özenle vermekteyiz.

Matematik bilgisi çok önemli olup İlkokuldan Üniversiteye kadar ciddi şekilde temelin oluşturularak, öğrenilmesi gerekir. Matematik hayatımızın her safhasında karşımıza çıkacaktır bu yüzden Matematik dersine ihtimam gösterilmesi gerekir. Matematiği iyi bilmeyen bir öğrenci LGS ( Lise Geçiş Sınavı ), TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi) gibi sınavlardan iyi neticeler alamayacağı gibi geçse dahi üniversitelerin en çok rağbet gören Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk gibi bölümler için iyi Matematik netleri yapmadan kazanmak hayaldir.

Matematik özel dersin işleyişi şu şekilde olması gerekir. İlk önce konunun tam anlaşılması için konu ile ilgili bilgiler tam olarak verilir ve peşinden konu ile soruların kolaydan zora olacak şekilde hoca tarafından çözülür ve hemen sonra hoca öğrencinin çözmesi için sorular sorar ve öğrenci çözmeye çalışır, çözemediği ya da takıldığı kısımlarda hoca öğrenciye yardımcı olur ve sorunun püf noktasını öğrenciye gerektiğinde verir ve böylece öğrenci tek başına soruları çözene dek hoca daima öğrencinin başında durur. Daha sonra daha ileri seviye sorulara geçilir aynı sistem devam eder ve böylece ders biter son aşamada öğrencinin evde çözmesi için test verilir bu testler evde yapılır, evde yapılamayan sorular da bir daha ki özel derste ilk 15 dakika gibi bir sürede beraberce çözülür sonra da yeni bir konuya başlanarak özel ders devam eder, bu şekilde öğrencinin maksimum seviyede başarılı olması sağlanır.

Matematik özel ders ile öğrencilerimizin anlama gücü, kavrama gücü, çıkarım yapma gücü, ilişkilendirme gücü ve problem çözme gücü geliştirilerek matematiği sevdirir ve başarılı notlar almak kolaylaşır.

Maltepe özel ders merkezi olarak öğrencilerimizin başarısı için en güzel şekilde Matematik özel dersini tam on senedir tecrübeli hocalar ile vermekteyiz.

 

MODadmin